Nasz gabinet, lekarze i sprzęt

Gabinet

Gabinet zlokalizowany jest przy ul. Zamenhofa 5 w Krakowie, istnieje od ponad 25 lat, a jego atutem jest ciągła tradycja rodzinna, co umożliwia konsultowanie i przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów w trudnych przypadkach.

Nasi lekarze

Nasz zespół to wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Swoją wiedzę codziennie uzupełniają o doświadczenia praktyczne, które wraz z nowoczesnym sprzętem sprawiają, że jakość zabiegów przeprowadzanych w gabinecie jest na najwyższym poziomie. Dla nas komfort pacjentów ma ogromne znaczenie. Dlatego każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby zabiegi wykonywane w naszym gabinecie przebiegały szybko, sprawnie i bezboleśnie.

lekarz

LESZEK MEUS
LEKARZ STOMATOLOG, KIEROWNIK I WŁAŚCICIEL GABINETU

Studia ukończył w 1985 roku na Wydziale Lekarskim Oddziału Stomatologii Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie Collegium Medicum UJ). Pracował jako starszy asystent w Katedrze i Klinice Stomatologii Zachowawczej, gdzie uzyskał specjalizację ze stomatologii ogólnej. Jest współautorem podręcznika dla studentów. Od 1988 roku prowadzi prywatną praktykę. Uczestniczy w licznych wykładach i konferencjach. Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, endodoncji, protetyce i chirurgii periodontologicznej.

lekarz

MONIKA MEUS
LEKARZ DENTYSTA

Absolwentka Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła studia w 2007 r., kliniczny staż podyplomowy odbyła w Miejskim Centrum Stomatologii Śródmieście w Krakowie przy Al. Pokoju 4. Od 2009 prowadzi Prywatną Praktykę Stomatologiczną przy ul. Zamenhofa 5 w Krakowie. Uczestniczy w licznych kursach i konferencjach stale doskonaląc swoje umiejętności. Specjalizuje się w zabiegach z zakresu somatologii estetycznej, endodoncji i protetyki.

lekarz

MATEUSZ MEUS
LEKARZ DENTYSTA

Absolwent Wydziału Lekarskiego, Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył studia w 2007 r., staż podyplomowy odbył w Miejskim Centrum Stomatologii Śródmieście w Krakowie przy ul. Radomskiej 36. Od 2009 prowadzi Prywatna Praktykę Stomatologiczną w Krakowie przy ul. Zamenhofa 5. Podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu kursach i szkoleniach. Specjalizuje się w protetyce, endoprotetyce i endodoncji.

lekarz

BARTOSZ WEIGEL
LEKARZ DENTYSTA

W 2007 r. ukończył kierunek lekarsko – dentystyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Staż podyplomowy odbył w Miejskim Centrum Stomatologii Nowa Huta os. Pułku Lotniczego 22 w Krakowie. Ulubioną dziedziną stomatologii jest chirurgia stomatologiczna z implantologią. Stale rozwija swoje umiejętności z tego zakresu na kursach w Polsce i za granicą, m. in.: Dental Implantology Course for Advanced and Complex Cases Hands on Human Cadaver Dissection Course (Uniwersytet Medyczny w Wiedniu – kurs praktyczny, w latach 2010 – 2013). W 2010 r. odbył staż na oddziale chirurgii szczękowo – twarzowej Klinikum Wels- Grieskirchen. Specjalizuje się w usuwaniu zatrzymanych zębów, wszczepianiu implantów, sterowanej regeneracji kości, procedurach podnoszenia dna zatoki szczękowej.

lekarz

DANUTA MEUS
MAGISTER ADMINISTRACJI, MENADŻER I WSPÓŁWŁAŚCICIELKA GABINETU

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po odbytym stażu objęła kierownictwo Działów HR i Szkolenia Domów Towarowych Centrum.
W 1993 roku podjęła współpracę z naszym gabinetem nadzorując jego działanie od strony organizacyjnej i prawnej.

Nowoczesny sprzęt

Najnowsze urządzenia pozwalają nam wykonywać szereg skomplikowanych zabiegów.
Zobacz czym dysponujemy:

  • Specjalistyczne wyposażenie endodontyczne: mikroskop, endomotor z wbudowanym endometrem (zwiększenie bezpieczeństwa zabiegu), endometr.
  • Rozbudowane urządzenie ultradźwiękowe: płukanie kanałów korzeniowych, usuwanie wkładów koronowo-korzeniowych i złamanych instrumentów, skaling (usuwanie kamienia).
  • Laser diodowy LITEMEDICS zastosowanie w: endodoncji, periodontologii, chirurgii tkanek miękkich, protetyce i biostymulacji.
  • PIEZOSURGERY TOUCH – MECTRON: najbardziej efektywne na rynku piezoelektryczne urządzenie do opracowywania i cięcia kości. Oryginalna technologie piezosurgery znacznie zwiększa możliwości zabiegowe każdego chirurga i implantologa.
  • Kodak 2200 – bezpieczny rentgen (radiowizjografia): podczas wykonywania zdjęć pacjent otrzymuje minimalną dawkę promieniowania.
  • OsseoCare Pro – pierwszy fizjodyspenser na świecie obsługiwany z iPada; wykorzystywany w zabiegach chirurgicznych (wszczepianie implantów).

 

 VDW Raypex 6

 

 VDW Reciproc Gold

 

 VDW Ultra

 

 Mectron touch

 

 Smart OPTIC

 

 OsseoCareTM Pro

 

 3M ESPE Elipar

 

 Litemedics

 

 Piaskarka NSK

 

 Autoklaw Domina B PLUS

 

 KLS Martin E3

 

 Autoklaw STATIM 2000S

 

 3M ESPE CapMix

 

 Aspina

 

 Amalgamator

 

 

 RVG Kodak 2200